Şahinoğlu firmasının kurucusudur. Yüzlerce ürünün altına imzasını atarak, Şahinoğlu’nun 50 yıllık ürün yelpazesine yön vermiştir. Sektördeki dünya gelişmelerini yakından takip ederek, tasarladığı ürünlerle ilk olmayı başarmıştır.

Selahattin Şahinoğlu

RDM’S Architects firmasının kurucusu olan Erdem Şeker, Bilkent Üniversitesindeki eğitimini bitirdikten sonra, 2005 yılından beri profesyonel olarak eğitimini tamamladığı Milano’da Mimari ve Tasarım üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Milano’da tasarımlarını hem teknik hemde konseptsel olarak yürütmekte olan Erdem Şeker, geniş çaplı projeler uygularken, Ürün Servis Sistem tasarımı hakkında çalışmalarınıda sürdürmektedir.

Erdem Şeker

Sirucasa Üniversitesi’nin Mimarlık bölümünden 2006 yılında mezun oldu. 2006’da İtalya’da düzenlenen ‘Al Design, Aluminum Forms of Living’ yarışmasında Piatra-X projesi ile çok fonksiyonel mikrodalga fırın tasarlayıp birincilik ödülüne layık görülmüştür. 2011 yılında kendi tasarım stüdyosunu açıp yenilikçi malzeme konusunda araştırmaları ile ECO sürdürebilirlik projeleri yapmaktadır.

vito

Ödüllü tasarımcı Bersun Ertürk yaklaşık 7 senedir yaratıcılığına Dubai’de devam ediyor. 2003 Bilkent Üniversitesi iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü’nden mezun oldu. Ürünler, mobilyalar, iç dizayn ve etkinlik tasarımları onun faaliyet alanını oluşturmaktadır. Şu ana kadar oldukça ilginç ve ünlü projelerde çalışmıştır. Çok kültürlü bir ortamda yaşamak onun üst düzeye götürdüğü ve yaratıcılıkla tatlandırdığı tasarımlarına, Doğu’nun geleneğinin ve Batı’nın çağdaş yaklaşımlarının tadını getirmiştir.

Bersun Ertürk

Alessio Romano, en iyi tasarım dergileri arasında geleceğin en başarılı tasarımcıları arasında defalarca gösterilmiştir. Alessio Romano halen Kundalini, Sign, Pimar, Sphaus, Swish, Naj Oleari gibi sektörün önce gelen italyan firmalarına tasarım yapmaktadır.

Alessio

1969’da İtalya’da doğdu. Tasarıma, doğayı gözlemleyerek, oyuncakları ve cihazları sökerek başladı. Politecnico di Milano Mimarlık ve Tasarım Bölümünden mezun olduktan sonra Cibic & Partners da dahil olmak üzere pek çok tasarım stüdyosunda çalıştı. 1999’da Zoran e Dragana Minic ile birlikte ürün tasarımı ve iç mimari üzerine hizmet veren POP SOLID stüdyosunu kurdu. 2010 yılında ise kendi stüdyosunda çalışmaya başladı. Ekonomik krizlerin çağdaş tasarım dünyasına eleştirel bir boyut katmak için fırsat doğurduğunu savunan ve Do It Yourself metodunu benimseyen Recession Design grubunun kurucularından oldu. Bu alanda hazırlanan kitaplara yazılarıyla katkıda bulundu. P3 koltuğu, Viyana’daki MAK’ın kalıcı koleksiyonuna dahil edildi ve 2013’te Paris’teki Centre National Des Arts Plastiques tarafından satın alındı.

Nicola

Francesco Diamante, Industrial Designer , class 1982. His designer career starts in 2005, when he graduated, at European Institute of Design (IED), the university degree in Industrial Design and he won an scholarship to design eyewear for Marcolin S.p.A. Later in years, he had different work experiences such as collaboration with architectural studio, design studio and luxury furniture’s showroom. In 2008 he decided to start a brand new freelance career by creating the Studio Francesco Diamante and at the same time he covered the position of University professor at European Institute of Design

 

Francesco